Az AGORA Gyermek és Ifjúsági Művészeti Fesztivált 2019. március 20-21-én rendezték meg Szombathelyen.
A korábbi évekhez képest a fesztiválra REKORD számú nevezés érkezett.
A két nap során 95 műsorszámot, összesen 273 fellépőt - 30 oktatási / művészeti intézményből (3 óvoda, 19 általános iskola, 8 középiskolából) láthatott a közönség és a zsűri. Major ÍBoglárka a
Kölcsey Utcai Általános Iskola tanulója ezüst minősítést szerzett.
GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI MŰVÉSZETI FESZTIVÁL 2019
ÓVODÁSOK ÉS ALSÓ TAGOZATOS ÁLTALÁNOS ISKOLÁSOK
EREDMÉNYEK
ÓVODÁS VERS ÉS MESEMONDÁS KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Bujtor Máté Benett- Szombathelyi Hétszínvirág Óvoda
Bihari Hunor és Tóth Emese – Szombathelyi Szűrcsapó Óvoda
Francsics Emília-Szombathelyi Donászy Magda Óvoda
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Péntek Luca- Gyöngyvirág Óvoda, Nemesbőd
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Balogh Flóra Lili - Szombathelyi Hétszínvirág Óvoda
ALSÓ TAGOZATOS VERS KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Lichtmann Flóra Krisztina- Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Szabó-Rácz Heléna - Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely
Boros Fanni- Nyitra Utcai Általános Iskola, Szombathely
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Sass Alina- Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola
Vincze Bence- Nyitra Utcai Általános Iskola, Szombathely
Kóta Júlia - Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely
Perjési Bálint Kóta Júlia - Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely
Rózsa Soma - Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely
ALSÓ TAGOZATOS MESE ÉS PRÓZA KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Kovács Kincső - Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Tóth Noel Kristóf- Dr. Nagy László Beszédjavító Általános Iskola, Kőszeg
Németh Sára - Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely
Rózsa Soma - Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Pintér Vivien- Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola, Kőszeg
ALSÓ TAGOZATOS NÉPDAL, NÉPI HANGSZER KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Dragovics Imola- Oladi Általános Iskola, Szombathely
Sipos Benedek- Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Borbás Liza - Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola
Faller Ágoston- Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely
Reményikesek- Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely
ALSÓ TAGOZATOS TÁNC KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Németh Mira - Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
Nagy Réka- Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
Dance Jam Tánccsoport- Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
Németh Hunor Dénes és Varga Ramóna Linda - Nyitra Utcai Általános Iskola, Szombathely
EZÜST MINŐSÍTÉS:
BE-JÓ Táncegyüttes- Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
Gergye Liliána és Novák Írisz - Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
Novák Írisz - Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
Gergye Liliána - Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
Németh Mira, Nagy Réka és Füzi Dalma - Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Vidám arcok formáció - Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola
BE-JÓ Táncegyüttes- Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
ALSÓ TAGOZATOS EGYÉB KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Agg Márton – Szombathelyi Neumann János Általános Iskola
Simon Bulcsú és Horváth Alexa - Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely
A nyúl és a sün c. mesejelenet – Boldog Brenner János Általános Iskola, Szombathely
EZÜST MINŐSÍTÉS:
A bátor kis nyuszik c. mesejelenet- Nyitra Utcai Általános Iskola, Szombathely
Sárközi Levente és Sárközi Vajk – Szentpéterfai Horvát-Magyar Kétnyelvű Nemzetiségi Általános Iskola
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Tóth Adél- Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely
FELSŐ TAGOZATOS ÁLTALÁNOS ISKOLÁSOK
EREDMÉNYEK
FELSŐ TAGOZATOS VERS KATEGÓRIA
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Moldvai Dóra- Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
FELSŐ TAGOZATOS MESE ÉS PRÓZA KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Kriston Zille - Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
Desics Bettina - Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
Kovács András- Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Harkány Júlia - Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
Tompa Sára- Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
FELSŐ TAGOZATOS NÉPDAL, NÉPI HANGSZER KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Szélforgó Népzenei Együttes- Szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola
Tanke Zice- Szentpéterfai Horvát-Magyar Kétnyelvű Nemzetiségi Általános Iskola
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Sárközi Levente- Szentpéterfai Horvát-Magyar Kétnyelvű Nemzetiségi Általános Iskola
Major Boglárka - Kölcsey Utcai Általános Iskola, Körmend
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Éneklő csoport- Szentpéterfai Horvát-Magyar Kétnyelvű Nemzetiségi Általános Iskola
FELSŐ TAGOZATOS TÁNC KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Baráth Blanka és Tancsics Kata - Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
Dance Jam Tánccsoport 7. o. korcsoport- Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
Juhász Olivér és Németh Zorka Dorka- Nyitra Utcai Általános Iskola, Szombathely
EZÜST MINŐSÍTÉS:
BE-JÓ Táncegyüttes 7. o. korcsoport- Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
Kercselics Kitti Kíra- Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
Randwég Mila, Avar Sarlott és Sodics Alíz- Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
Tulok Laura- Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
Dance Jam Tánccsoport 5. o. korcsoport- Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Randwég Mila - Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
BE-JÓ Táncegyüttes 6-7. o. korcsoport- Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
The Squad Tánccsoport- Iskolához nem kötődő formáció
FELSŐ TAGOZATOS MAI DAL KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Kumánovich Kata és Zsótér Rebeka - Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Tánczos Krisztofer Zoltán- Kőszeg
Paukovits Hanna- Szentpéterfai Horvát-Magyar Kétnyelvű Nemzetiségi Általános Iskola
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Tamás Flóra - Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely
FELSŐ TAGOZATOS EGYÉB KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Tengelics Ákos – Gothard Jenő Általános Iskola, Szombathely
BE-JÓ Táncegyüttes - Bersek József Általános Iskola, Kőszeg
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Tánczos Krisztofer Zoltán- Kőszeg
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Csiribiri Társulat- Nyitra Utcai Általános Iskola, Szombathely
Színjátszókör- Felsőcsatári Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola
KÖZÉPISKOLÁSOK
EREDMÉNYEK
KÖZÉPISKOLÁS TÁNC KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
DanceJam Tánccsoport - Béri Balog Ádám Általános Iskola, Kőszeg
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Németh Anna-- DanceJam Tánccsoport
Dorner Gréta és Horváth Loretta - DanceJam Tánccsoport
KÖZÉPISKOLÁS MAI DAL KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Szita Máté – Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium, Szombathely
Cséri Alexandra – Vasvári Zenei AMI
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Melega Júlia és Kelemen Patrícia- Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium, Szombathely és Nagy Lajos Gimnázium, Szombathely
Werderits Ivett és Harangozó Marcell - SzSzC Kereskedelmi és Vendéglátó Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Szombathely
BRONZ MINŐSÍTÉS:
Papp Diána- Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium
Kiss Vivien - Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium, Szombathely
Pagano Loretta - Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium, Szombathely
Szita Virág - Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium, Szombathely
KÖZÉPISKOLÁS EGYÉB KATEGÓRIA
ARANY MINŐSÍTÉS:
Szabó Laura - SzSzC Kereskedelmi és Vendéglátó Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Szombathely
EZÜST MINŐSÍTÉS:
Fábián Klaudia - Vas megyei GYVK Kőszegi Leány Gyermekotthon
Mészáros Martin és Agocs Attila - K’Arte Produkció, Tatabánya