Hírek, aktuális / XXV. Streetball Challenge Utcai Kosárlabda Fesztivál eredmények

2018-08-11 16:35:08
Egy napra újra a kosárlabdáé volt a főszerep a város Főterén. Jubileumi  25. alkalommal rendezték meg az Streetball Challenge kosárlabda fesztivált.
Az 53 csapatot 10 pálya várta, a küzdelmek délelőtt 9.00 órakor kezdődtek meg. Az  eseményen Bebes István polgármester köszöntötte a résztvevőket. A szervezők a csapatokat 10 korcsoportba sorsolták be.
Az időjárás ezúttal kegyeibe a résztvevőket, utcai sportra alkalmas időben került sor a mérkőzésekre. A legnépesebb mezőny az +23 és a Speciális Olimpia kategóriában indult. Az idei esztendőben is "nemzetközivé" vált a körmendi streetball, melyen egy szlovén  csapat a GEZA PUB Radenska is szerepelt. Az integráció jegyében már hagyományosan vettek részt - önálló kategóriában - fogyatékos fiatalok a rendezvényen. A kilenc csapat Kőszegről és Iváncról érkezett és a Speciális Olimpia kategóriában mérték össze kosárlabda tudásukat.
Nagy küzdelem folyt több kategóriában is a győzelemért illetve a dobóversenyeken, ami a szeptember 22-i budapesti országos döntőn való részvételi joggal is együtt járt. A két centerpályán folyamatos sport és kulturális programokkal szórakoztatták a rendezvényre kilátogató közönséget. A Legendák 3x3 kupáját a Budapesti Honvéd csapata nyerte az MTE és a ZTE csapatai előtt.