Hírek, aktuális / Megkezdődik a kerékpárút építése

2018-06-06 11:27:55
KERÉKPÁROSBARÁT
FEJLESZTÉS KÖRMENDEN
TISZTELT LAKOSSÁG! TISZTELT INGATLAN TULAJDONOSOK!

A körmendi kerékpárosbarát fejlesztés keretében egy 1,32 km hosszú biztonságos gyalog- és kerékpárút kerül kialakításra városunkban a IV. Béla király utca – Bástya utca csomóponttól a Mátyás király utca végéig, azaz az EGIS Gyógyszergyárig.

A beruházás célja, hogy városunk belterületén a fenntartható közlekedés feltételeit megteremtõ közlekedésfejlesztés valósuljon meg, amely által még élhetõbbé válik környezetünk. A projekt további célja, hogy csökkenjen a kerékpáros balesetek száma, továbbá a növekedjen a fenntartható közlekedési módot választó lakosok részaránya, illetve a munkaerõ mobilitása.
A kerékpár- és gyalogút az érintett útszakaszokon közvetlenül az úttal határosan nyugati oldalon kerül kialakításra.

A beruházás ideje alatt a kivitelezõ vállalkozó (BIT-ÉP Építõipari és Kereskedelmi Bt.) folyamatosan tájékoztatni fogja a tisztelt ingatlan tulajdonosokat az elvégzendõ munkálatok sorrendjében. A mûszaki ellenõri feladatokat, pedig a WESTBER Mérnöki Iroda Kft. fogja ellátni.

Kérem, a kivitelezés ideje alatt problémáik jellege alapján forduljanak bizalommal az alábbi kijelölt kapcsolattartók bármelyikéhez:
 - vállalkozó részérõl: Papp Imre +36-30/197-1494
 - mûszaki ellenõr részérõl: Börzsei Csaba +36-30/955-5329
 - az Önkormányzat részérõl: Projektfejlesztési és Kistérségi Iroda:
    06-94/592-917 vagy projekt@kormend.hu

A munkaterület átadása 2018. június elsejei dátummal megtörtént, a kivitelezésben érintett lakosság folyamatos tájékoztatásban fog részesülni a projekt megvalósítása során.
A beruházás tervezett fizikai befejezésének napja: 2018. október 31.

A kivitelezési munkák alatt szíves türelmüket kérjük, hiszen esetenként megzavarhatjuk nyugalmukat, kényelmüket, de mindez az Önök érdekeit szolgálja, hiszen a munkálatok végére modernebb és biztonságosabb lesz Körmend kerékpáros közlekedése.

Bebes István
polgármester


 

Eseménynaptár

Hírek, aktuális

2018-12-17 17:21

Értékek, kincsek, hagyományok a Kárpát-medencében

hungarikum vetélkedő felhívásTovább

2018-12-16 09:52

Új képgalériák

Tovább

2018-12-16 08:45

Városi Televízió műsorajánló

Ez történt... ; Élet-Forrás; GenerációnkTovább

2018-12-15 18:17

A Szolnok nyerte a rangadót

A Körmend végig futott az eredmény utánTovább

2018-12-15 10:50

Kutyák támadtak idősekre Vas megyében

Az állatokat karanténba helyeztékTovább

További hírek

Kövessen minket Facebookon is Felhívások Értesítések

Partnereink